WYPOWIEDZI LAUREATÓW
Udział i zwycięstwo w konkursie Polish Project Excellence Award 2023, w kategorii Technologie dla Przedsiębiorstw, jest dla naszego zespołu dużym wyróżnieniem, a także fantastycznym doświadczeniem. Formuła startu w konkursie wymagała odświeżenia wszystkich znaczących momentów prowadzonego projektu, w tym analizy wyzwań przed którymi stanął zespół. Taka retrospektywa przyniosła bardzo ciekawe podsumowania i ważne wnioski. Kolejnym wartościowym elementem były spotkania z asesorami. W świetle zdawanych przez nich pytań, niektóre tematy nabrały nowego kształtu, innego spojrzenia, a wszystko zostało podsumowane w profesjonalnie przygotowanym raporcie końcowym. Udział w finałowej gali PPEA był znów dla nas świetną okazją do zawarcia nowych znajomości oraz wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami konkursu, który zaprocentuje w przyszłości. A samo zwycięstwo w konkursie jest potwierdzeniem wysiłków i zaangażowania całego zespołu w realizację projektu oraz daje powód do dumy. Dzięki determinacji i umiejętnościom poszczególnych osób, projekt mógł zostać zrealizowany z powodzeniem. Jest to dowód na to, że Polpharma Biologics posiada wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafią realizować ambitne projekty. Jest to potwierdzenie, że zespół jest w stanie osiągać sukcesy i że ma potencjał do dalszego rozwoju.
W 2022 roku BGK znalazł się wśród finalistów konkursu Polish Project Excellence Award oraz PMO Award. Zachęceni dobrym wynikiem i bogatsi o nowe doświadczenia ponownie przystąpiliśmy do rywalizacji w 2023r. Z ogromną satysfakcją przedstawiciele zespołu projektowego odebrali nagrodę za zajęcie 1 miejsca w kategorii Projekty Organizacyjne. Zwycięstwo w tegorocznej edycji Konkursu jest ukoronowaniem wysiłku i powodem dumy całego zespół projektowego. Potwierdza również wysoki standard zarządzania projektami i procesami w BGK, jak również ciągły rozwój naszej organizacji w dążeniu do doskonałości. Dziękujemy za to wyróżnienie, które jeszcze bardziej motywuje nas do kontunuowania prac na najwyższym poziomie.
Gdy w imieniu PSAR odbierałam nagrodę PPEA 2023 czułam, że łamiemy stereotyp. Wszyscy dostrzegają w działaczach społecznych pasję i zaangażowanie, a my pokazaliśmy, że organizacja pozarządowa może być też profesjonalna, precyzyjna i konsekwentna w swoich działaniach. W czasie kryzysu humanitarnego, w ciągle zmieniających się warunkach, w stresie i niepewności, wspaniały zespół naszego stowarzyszenia wykorzystał wszystkie swoje kompetencje i energię, żeby pomóc 7000 uchodźcom, głównie dzieciom. Ich strach i smutek zostały zastąpione przez uśmiech i nadzieję. To dla nas ważne, że eksperci IPMA docenili nie tylko rezultaty, ale i żmudny proces, który do nich doprowadził.
Udział w konkursie PPEA był zarówno dla mnie jak i dla całego zespołu dużym przeżyciem. Znajdując się w gronie tak znakomitych firm, zespołów realizujących kluczowe projekty w swoich branżach było to dla mnie osobiście duże wyróżnienie. Możliwość poznania ekspertów, pasjonatów z dziedziny Zarządzania Projektami na pewno pomoże w przyszłości jeszcze bardziej doskonalić się w tej dziedzinie, co jest kluczowe w dzisiejszych czasach, gdzie rozwój firm jest bardzo dynamiczny, a skutecznie realizowane projekty umożliwiają nie tylko nadążyć za konkurencją, a dają możliwość być liderem.
Zdobycie pierwszego miejsca w kategorii infrastruktura w roku 2023 dla realizowanego przez mój zespół projektu była potwierdzeniem, że odwaga w byciu pionierem odnośnie samej metody realizacji i wiara całego zespołu w sukces przynoszą efekty i dają przeogromną satysfakcję zarówno zawodową jak i prywatną.
Sama gala została przeprowadzona w sposób profesjonalny na najwyższym poziomie, tak samo oceniam asesorów IPMA, którzy poprzez ustrukturowany sposób oraz naturalną ciekawość mogli zobaczyć efekty projektu i poznać kluczowych członków zespołu i głównych interesariuszy podczas wizyty w Bieruniu.
Udział w konkursie to przede wszystkim bardzo ciekawe doświadczenie dla kogoś, kto nigdy nie był „rasowym” project managerem. Ważne dla mnie jest też to, że projekt oprócz tego że osiągnął zakładane cele, został również merytorycznie oceniony przez asesorów pod względem metodologii jego prowadzenia. Sama możliwość wymiany doświadczeń z fachowcami daje dużo motywacji dla mnie i dla całego zespołu. To że projekt okazał się zwycięski, to dodatkowa wisienka na torcie, która wlała ogromną ilość pewności siebie w nas wszystkich.
Udział w konkursie PPEA był bardzo cennym doświadczeniem dla całego zespołu odpowiedzialnego za wdrożenie i prowadzenie projektu. Otrzymaliśmy bardzo merytoryczny, rzetelny i szczegółowy opis i ocenę naszych działań w projekcie, zaś sama wygrana – bardzo umocniła nasz zespół. To ogromny zaszczyt być laureatem takiej nagrody, szczególnie w takim doborowym gronie innych firm.
Chciałabym serdecznie polecić wszystkim przedsiębiorstwom zaangażowanym w projekty konkurs PPEA. Już sam proces przygotowania się do konkursu oraz wizyty Asesorów były bardzo rozwijające. Kiedy podczas Gali wręczenia nagród okazało się, że nasza Spółka wygrała w swojej konkurencji, dotarło do nas, jak wiele udało się osiągnąć w naszym projekcie. Kilkunastostronicowy raport napisany przez Asesorów, który otrzymaliśmy podczas wręczenia nagród, jest źródłem inspiracji do dalszego udoskonalenia i rozwoju.
Bycie srebrnym finalistą 2023 w konkursie Polish Project Excellence Award w kategorii projekty organizacyjne to ogromne wyróżnienie. Global Supply Chain Resilience było dużym wyzwaniem dla organizacji. Rzetelna i szczegółowa analiza projektu przeprowadzona przez asesorów dowiodła, że Demant jest wysoce wyspecjalizowany nie tylko w produkcji aparatów słuchowych, ale także w prowadzeniu projektów. To był wspaniale spędzony czas, dużo nauki, nowe doświadczenia finalnie zwieńczone otrzymaniem nagrody.
Wygrana w konkursie PPEA w kategorii projektów infrastrukturalnych za projekt Budowy interkonektora gazowego Polska – Litwa GIPL zadanie nr 3 (transgraniczna, strategiczna inwestycja OGP GAZ-SYSTEM S.A.) to wielkie wyróżnienie dla Zespołu Projektowego oraz sukces całej Spółki JT S.A. oraz licznych Interesariuszy. Udział w konkursie, przejście całego procesu oceny zgodnie z modelem IPMA Project Excellence było dla nas sporym wyzwaniem, jak również potwierdzeniem i weryfikacją stosowanych w Spółce modeli zarządzania projektami i realizacji projektów. Dodatkowo możliwość wymiany doświadczeń, praca ze specjalistami z obszaru konkursu PPEA (przekazywane cenne wskazówki i zalecenia min. zawarte w szczegółowym raporcie), to wszystko pozwala całej organizacji na rozwój i możliwość dalszego doskonalenia standardów zarządczych. Jesteśmy zadowoleni z tego, że nasza praca została doceniona przez zespół profesjonalistów IPMA Polska. Wyróżnienie to, dodaje nam nowej energii i motywacji do dalszych działań skierowanych na udoskonalania procesów realizacji i zarządzania projektami oraz szukania nowych szans na rynku. Dziękujemy Organizatorom za doskonałe zaplanowanie i przeprowadzenie konkursu PPEA i uroczystej Gali na 25. Konferencji IPMA Polska.
Udział w Konkursie Polish Project Excellence Award był niezwykłym doświadczeniem. Pozwolił nam zweryfikować nasze procesy i standard zarządzania projektami przez niezależnych, doświadczonych asesorów. Dodatkową korzyścią jest sporządzony raport końcowy, który poza wskazaniem mocnych stron oferuje do rozważenia obszary do udoskonalenia.
Ogromną satysfakcję przyniosła nam przyznane BGK nagroda, które jest docenieniem pracy wielu osób zaangażowanych w projekt Transformacji Kulturowej, ale również potwierdzeniem najwyższych standardów zarządzania projektami.
Udział w konkursie PPEA był dla nas znakomitą okazją do uczenia się. W trakcie całego projektu OPTYMALIZACJA GOSPODARKI MATERIAŁOWEJ W SAMODZIELNYM PUBLICZNYM SZPITALU KLINICZNYM NR 4 W LUBLINIE uczyliśmy się w sprzężeniu zwrotnym zgodnie z modelem Deminga. Proces oceny zgłoszonego w konkursie projektu był kolejną okazją do doskonalenia naszych standardów zarządzania projektami. Zarówno asesorzy jak i jury zauważyli oraz docenili to podejście. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Rezultaty, które w ramach projektu osiągnęliśmy w szpitalu SPSK4 w Lublinie, są również potwierdzeniem słuszności tego podejścia.
Otrzymana nagroda jest dla nas powodem do dumy i motywacją do dalszych wysiłków na rzecz doskonalenia metod zarządzania projektami w naszej firmie.
W kolejnych projektach nadal zamierzamy doskonalić zarządzanie projektami. Naszym celem jest dostarczanie powtarzalnych rezultatów i przyczynianie się w ten sposób do podnoszenia bezpieczeństwa pacjentów oraz efektywności szpitali.
Jestem zadowolony i usatysfakcjonowany nagrodą, która była ukoronowaniem działań Mojego zespołu w realizacji trudnego technicznie ale też wrażliwego społecznie i przyrodniczo zadania. Będąc w 2019 roku na Gali Polish Project Excellence Award 2019, marzyłem aby mój Projekt mógł startować w tak ekskluzywnej stawce. Startowanie w konkursie stanowiło dla mnie managerskie wyzwanie. Jak się okazało marzenia się spełniają. Potwierdzając powiedzenie ,, chcieć to móc’’.
Zwycięstwo w Konkursie Polish Project Excellence Awards 2022 to dla nas ogromne wyróżnienie. Jesteśmy dumni, iż właśnie Szlachetna Paczka – projekt społeczny, realizowany przez organizację pozarządową – został doceniony przez jury Konkursu. Utwierdza nas to w przekonaniu, że profesjonalizm, sprawne zarządzanie projektami, kompetentny zespół, odpowiedzialni liderzy – to składowe sukcesu każdej organizacji, bez względu na charakter jej działalności. W naszym przypadku sukces ma szczególne znaczenie – to realna zmiana w życiu tysięcy rodzin, do których docieramy z mądrą pomocą.
Udział w ogólnopolskim Konkursie Polish Project Excellence Awards 2022 był dla nas okazją do porównania jakości naszej pracy z oceną najbardziej doświadczonych praktyków związanych z zarządzaniem projektami.
Bardzo cieszymy się, że nasz sposób i jakość prowadzenia projektu zostały docenione przez organizatora oraz jury. Zwycięstwo w kategorii Projekty IT potwierdziło dojrzałość projektu: „Budowa i wdrożenie innowacyjnej platformy nAxiom – klasy low-code” oraz dało nam motywację do dalszego działania.
Przyznane wyróżnienie jest docenieniem pracy całego naszego zespołu oraz potwierdzeniem jego wysokich kompetencji.
Zdobycie tytułu Srebrnego Finalisty to już drugie, po wygranej w 2018 roku, wyróżnienie dla JSW S.A. ze strony IPMA Polska za doskonale prowadzone projekty. Czuję ogromną satysfakcję, że zaangażowanie osób uczestniczących w projekcie, również w 2022 roku zostało docenione przez asesorów i jury konkursowe, potwierdzając tym samym, że projekty w GK JSW charakteryzuje wysoki standard realizacji w oparciu o najlepsze trendy światowe. Dodatkowo, raport końcowy, który otrzymaliśmy po przeprowadzonej ocenie stanowi dla nas inspirację do dalszych działań nad udoskonalaniem procesów zarządzania projektami w całej Grupie Kapitałowej.
Udział w Konkursie Polish Project Excellence Award spowodowany był chęcią sprawdzenia naszego systemu zarzadzania projektami oraz porównaniem go z innymi firmami na rynku. Było to niezwykle cenne doświadczenie zarówno dla firmy, jak i dla całego zespołu, który brał udział w tym wydarzeniu. Asesorzy potrafią spojrzeć na projekt z zupełnie innej perspektywy i dać bardzo cenne uwagi, które pozwalają na ulepszenie procesu zarządzania projektami, co jest olbrzymią wartością dodaną. Otrzymanie Tytułu Srebrnego Finalisty zmotywowało członków zespołu do ciągłego doskonalenia i mamy nadzieje, że w przyszłych latach wrócimy i uda się zdobyć Tytuł Złotego Finalisty.
Udział w konkursie IPMA PPEA 2022 był dla mnie doskonałą szansą na weryfikację sposobu zarządzania naszym projektem według koncepcji IPMA Project Excellence Baseline. Okazało się, że zapisane w nim wytyczne doskonałości bardzo dobrze pasują nie tylko do typowych projektów komercyjnych, ale również tych organizowanych w uczelniach wyższych i pozwalają gruntownie ocenić każdy z nich. Udział w konkursie pozwolił na zidentyfikowanie mocnych stron naszego projektu i wskazanie obszarów do ewentualnego doskonalenia, co już samo w sobie jest ogromną korzyścią w ramach doskonalenia pracy w projektach. Polecam każdemu spróbowania swoich sił w konkursie PPEA!
Udział w konkursie Polish Project Excellence Awards było wspaniałą okazją do oceny jakości zarządzania projektami w Totalizatorze Sportowym. Zdobycie srebrnej nagrody w kategorii Projekty Informatyczne jest potwierdzeniem wysokich kompetencji spółki, a uzyskane wyróżnienie potwierdza również, że Totalizator Sportowy wybrał właściwą drogę transformacji technologicznej.
Konkurs IPMA Polish Project Excellence Award 2019 traktowaliśmy przede wszystkim jako okazję do skonfrontowania sposobu i wyników naszej pracy ze spojrzeniem oraz oceną organizacji zrzeszającej najlepszych profesjonalistów w zakresie zarządzania projektami. Jesteśmy wdzięczni Stowarzyszeniu IPMA Polska i jego audytorom oraz jury, że mogliśmy takiego podsumowania wspólnie dokonać. Prowadząc od 20 lat inwestycje infrastrukturalne, Agencja Promocji Inwestycji dokłada starań, by nie zgubić w rutynie codziennych obowiązków najważniejszej naszym zdaniem umiejętności – budowania partnerskich stosunków między stronami o – wydawać by się mogło – skrajnie rozbieżnych interesach. Tym bardziej więc cieszy nas, że – przyznając nam tytuł „Najlepiej zarządzanego projektu w Polsce w roku 2019” w kategorii „Projekty inwestycyjne” – Stowarzyszenie IPMA doceniło wagę budowania właściwych relacji w prowadzeniu zadań infrastrukturalnych, będących w powszechnym przekonaniu wyłącznie domeną liczb, schematów i planów. Opinie jury i audytorów oraz raport, który powstał w wyniku oceny całego projektu są dla nas cenną lekcją, z której wyników mamy zamiar korzystać w kolejnych zadaniach. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, profesjonalizm i atmosferę stworzoną przez przedstawicieli IPMA Polska przez cały okres konkursu oraz w trakcie XXII Konferencji i towarzyszącej jej Gali.
Udział w konkursie PPEA 2019 już od samego jego początku to jest od czasu wypełniania stosownej aplikacji był dla nas ogromnym wyzwaniem. Zdawaliśmy sobie sprawę, iż nie będzie to łatwe zadanie, zwłaszcza, że RAFAKO S.A. startowało w tym konkursie po raz pierwszy. Bardzo miłym dla nas doświadczeniem było spotkanie w Szczecinie z wymagającymi, ale obiektywnymi asesorami z IPMA. Otrzymane wyróżnienie Srebrnego Finalisty było dla nas niezwykle przyjemne zawodowo i było wielkim przeżyciem, które na długo zagości w naszej pamięci. Sama Gala przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Było podniośle, bardzo uroczyście a moment oczekiwania na ogłoszenie wyników był jak podczas ceremonii rozdania Cezarów.
A potem, już po ogłoszeniu wyników nastał dla nas czas nieopisanej radości. To co pozostało po tym konkursie to ogromna satysfakcja z uzyskanego osiągnięcia, będącego podsumowaniem tego wszystkiego czego doświadczyliśmy podczas realizacji nagrodzonego projektu.
Udział w konkursie Polish Project Excellence Award oraz otrzymanie tytułu Brązowego Finalisty w kategorii Projekty Inwestycyjne to dla nas znaczące wyróżnienie, osiągnięcie i jednocześnie szansa na pochwalenie się projektem budowy nowoczesnej fabryki rękawic nitrylowych. Zgodnie z planem poza samą fabryką stworzyliśmy także pełną i nowoczesną infrastrukturę społeczną oraz zabezpieczającą środowisko naturalne. Jesteśmy dumni z tego, że nasza praca została doceniona przez zespół profesjonalistów. Kompleksowy raport, który otrzymaliśmy, stanowi dla nas cenny materiał do prac nad udoskonalaniem procesów zarządzania projektami w firmie. Dziękujemy organizatorom za poświęcony czas i przyznaną nagrodę.
W konkursie IPMA Polish Excellence Award wystartowaliśmy po raz pierwszy, nie liczyliśmy na to, że wygramy a jednak udało się. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia, a jednocześnie doceniamy bardzo cały proces startu w konkursie, przygotowywania raportu i wizyty studyjnej. Wszystkie te elementy pozwoliły nam jeszcze lepiej i z dystansu przyjrzeć się zarządzaniu projektem w naszej organizacji i znaleźć miejsca, w których możemy być jeszcze lepsi. Nagroda to sukces na który ciężko pracował cały Zespół projektowy, a jednocześnie motywacja do tego aby stale doskonalić swój warsztat.
Udział w konkursie był potwierdzeniem, że obrana droga w rozwój naszej firmy w obszarze projektowym jest słuszna i pozwoli na jeszcze lepsze zarządzanie projektem jak i w konsekwencji procesem inwestycyjnym. Wiemy co zrobiliśmy i co jeszcze mamy zrobić, aby wdrożony model BIM stanowił efektywne narzędzie do oceny projektów.
Znalezienie się wśród finalistów konkursu IPMA Polish Project Excellence Award 2019 było dla całego zespołu projektowego jak również dla całej naszej firmy ogromnym wyróżnieniem. Nagroda „Srebrnego Finalisty” w kategorii projekty inwestycyjne to sukces wielu osób zaangażowanych w realizację zadania, szczególnie że spółka Naftoremont-Naftobudowa brała udział w konkursie po raz pierwszy. Udział w konkursie, praca nad przygotowaniem raportu to dla nas duże doświadczenie, które z pewnością będzie skutkować kolejnymi projektami zakończonymi sukcesem w przyszłości. Cieszymy się bardzo, że nasza praca została doceniona przez zespół profesjonalistów, co jest dla nas również motywacją do dalszej pracy przy kolejnych projektach.
Wygrana w konkursie Polish Project Excellence Award w kategorii projektów organizacyjnych to wielkie wyróżnienie dla Zespołu Projektowego oraz ogromny prestiż dla całej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Udział w konkursie był dla zespołu projektowego niezwykłym i zupełnie nowym doświadczeniem. Kierowanie projektem, którego efekty mają na długie lata być wyznacznikiem w prowadzeniu projektów w JSW S.A. oraz całej GK JSW było dla mnie ogromnym wyzwaniem oraz zaszczytem. Mam jednak świadomość, że najtrudniejsze dopiero przed nami – najważniejsze dla nas są efekty, które dzięki wprowadzonej metodyce będziemy osiągać w kolejnych projektach. Bardzo dziękuję za docenienie naszych działań w dążeniu do projektowej doskonałości. Z każdym kolejnym dniem będziemy starli się przekształcać JSW S.A. oraz całą Grupę JSW w organizacją projektową.
Zespół projektowy, który reprezentuję, wziął udział w Polish Project Excellence Award po raz pierwszy w 2018 roku. To bardzo budujące doświadczenie. Dzięki niemu mieliśmy szansę skonfrontować nasze podejście do tematu z innymi, wdrażanymi w praktyce, modelami skutecznego realizowania projektów. Cieszę się, że mogliśmy zasięgnąć opinii ekspertów, a także skorzystać i podzielić się doświadczeniami z innymi specjalistami, skupionymi wokół idei PPEA.
W 2018 r. po raz drugi stanęliśmy na podium Polish Project Excellence Award. Nagroda ta jest wyróżnieniem nas jako Zespołu. Zespołu, w którym 40 indywidualności połączyło siły, tworząc zgraną i elastycznie odpowiadającą na potrzeby projektu grupę, w której cele Zespołu stały wyżej nad własne, partykularne interesy. To właśnie unikalna praca zespołowa zadecydowała o sukcesie tego projektu i cieszymy się, że jurorzy również to dostrzegli. Udział w konkursie był dla nas okazją do przeprowadzenia głębokiej retrospektywy, poznania opinii ekspertów oraz dyskusji z osobami prowadzącymi projekty w innych metodykach, branżach i środowiskach. Otrzymaliśmy wartościowy feedback oraz mogliśmy podzielić się naszymi dobrymi praktykami dotyczącymi tworzenia i optymalizowania zespołów agile-owych.
Polish Project Excellence Award to wydarzenie, które zarówno organizacyjnie, jak i merytorycznie stoi na bardzo wysokim poziomie. Było nam niezmiernie miło znaleźć się w gronie nagrodzonych firm, szczególnie iż jako DB Schenker Technology Center Warsaw braliśmy udział w konkursie po raz pierwszy. Udział w konkursie to doskonała okazja do autorefleksji na temat organizacji i przebiegu projektu z perspektywy czasu i korzyści z niego płynących. Rezultaty rozważań wraz z raportem asesorów, który stanowi olbrzymią wartość dodaną, można traktować jako unikalny materiał lessons learned. Z całą pewnością może on posłużyć do dalszego rozwoju dojrzałości projektowej organizacji. Otrzymanie Tytułu Srebrnego Finalisty podniosło prestiż projektu wewnątrz organizacji i dumę jego uczestników z uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.
W 2018 roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie PPEA. Była to okazja, żeby przyjrzeć się jak prowadzimy projekt w organizacji, uzyskać informacje od specjalistów z branży. Udział w konkursie zadziałał motywacyjnie i integrująco na całą firmę. Pracownicy kibicowali projektowi do samego końca. Sama organizacja konkursu to wzór profesjonalizmu, ale również dobrej zabawy. Dziękujemy organizatorom serdecznie.
Nasz udział w Konkursie Polish Project Excellence Award powodowany był m.in. chęcią sprawdzenia naszych umiejętności zarządczych. Doskonalimy te umiejętności od wielu lat ale dopiero znalezienie się w elitarnym gronie finalistów Konkursu dało nam obraz w jakim miejscu jesteśmy. Również prezentowany przez nas projekt jako wyjątkowy przykład multidyscyplinarnej sztuki inżynierskiej oraz jego rezultaty zasługiwały na prezentację szerszemu gronu. Wykorzystanie przy jego realizacji promowanych przez IPMA zasad doskonałości w zarządzaniu projektami pozwoliło osiągnąć sukces, jakim był udział w finale Konkursu PPEA 2017. Dzięki udziałowi w Konkursie znacząco wzrósł poziom kompetencji w zakresie zarządzania projektami w firmie Elektrotim S.A. Dodatkowo, niezwykle miłym akcentem był nasz udział w Gali rozdania nagród, która miał iście hollywoodzką oprawę.
Udział w konkursie stanowił dla mnie niezwykłe doświadczenie. Przygotowanie i opracowanie raportu pozwoliło zarówno mi jak i sponsorowi projektu spojrzeć na Nasz Projekt i Nasz Zespół z zupełnie innej, zewnętrznej perspektywy. W tym kontekście najbardziej cieszy i największą wartość stanowi silna integracja zespołu, identyfikowanie się z celami Projektu i ogólnie celami organizacji oraz znaczenie roli i pozycji Kierownika Projektu, jako rzeczywistego lidera. Ogromne znaczenie, powód do dumy i satysfakcji stanowi też fakt, że I miejsce w tegorocznej edycji Konkursu jest kontynuacją sukcesu z roku poprzedniego, a zwłaszcza, że zwycięstwo odnieśliśmy w rywalizacji z potężnymi podmiotami sektora prywatnego. Stanowi to miarę sukcesu nie tylko Zespołu i Projektu, ale także długofalowej polityki Miasta Wrocławia i w szczególności pracy Biura Zarządzania Projektami w zakresie stworzenia struktury i kompleksowego zarządzania projektami w sektorze samorządowym.
Inspiracją do wzięcia udziału w konkursie IPMA Project Exellence Award była lektura i analiza modelu Project Exellence Baseline IPMA. Nasze Biuro Projektów uznało, że zebrane tam praktyki i doświadczenia doskonale wpasowują się w kulturę organizacyjną i sposób prowadzenia projektów jaki promujemy w firmie KRUK a przy tym jest doskonałą bazą wiedzy i best practice. Model posłużył nam przede wszystkim do doskonalenia procesu zarządzania projektami oraz do rozwijania kompetencji projektowych osób pełniących funkcję Kierowników Projektów i Sponsorów oraz pracowników Biura Projektów. Kultura KRUKa oparta jest na ciągłym doskonaleniu, dlatego też uznaliśmy, że wzięcie udziału w konkursie będzie dla nas świetną okazją do poddania się ocenie zewnętrznych expertów i otrzymania wartościowych sugestii. Jednocześnie udział w konkursie był okazją do docenienia zespołu projektowego Systemu Sugestii Pracowniczych i wspólnego świętowania. Zdecydowanie rekomendujemy udział w konkursie wszystkim tym, którzy tak jak my są otwarci na zewnętrzny feedback, kontakt z expertami i świadomie dążą do doskonalenia w cyklu Plan, Do, Check, Act.
W lipcu br. projekt NP3355 „Wdrożenie AbInitio Express>it jako silnika decyzyjnego w procesach kredytowych” został zgłoszony do konkursu Polish Project Excellence Award. Projekt angażował pracę przedstawicieli wielu jednostek naszego banku w ramach Programu iRisk. Kierował nim Dyrektor Szymon Mercik. Mieliśmy przyjemność współpracować ze wspaniałymi osobami, dzieląc się i zdobywając doświadczenie projektowe, a co najważniejsze realizując dla banku strategiczny projekt, będący częścią Transformacji Cyfrowej. W rezultacie, nasze wysiłki zostały docenione i uznane poprzez tytuł Brązowego Laureata Polish Project Excellence Award 2017 w kategorii Projekty Organizacyjno-Informatyczne.
Srebrny laur w konkursie IPMA Polish Project Excellence Award 2016 to sukces całego zespołu oraz osób zaangażowanych w realizację projektu. “Obsługa bez Barier” jest projektem unikalnym wśród polskich instytucji finansowych, jeśli chodzi o kompleksowość realizowanych działań. Nagroda to potwierdzenie, że współpraca wielu jednostek banku oraz budowanie relacji z partnerami zewnętrznymi przynosi rezultaty nie tylko w postaci generowania oczekiwanych przez klientów rozwiązań, ale także profesjonalizmu w ich wdrażaniu. Cieszymy się, że nasze działania w dążeniu do projektowej doskonałości zostały docenione przez profesjonalistów.
Znalezienie się wśród finalistów konkursu Polish Project Excellence Award było dla nas ogromnym wyróżnieniem. Nagrodzony projekt: inteligentne systemy transportowe w Bydgoszczy, był projektem bardzo skomplikowanym, i zdecydowanie nie osiągnąłby takiego sukcesu, gdyby nie właściwe zarządzanie nim. Najważniejsze dla nas są osiągnięte efekty – odczuwalne przez społeczeństwo i władze Bydgoszczy. Konkurs Polish Project Excellence Award potwierdził nam, że dobre zarządzanie projektem jest podstawą do osiągnięcia sukcesu.
Wygrana w konkursie Polish Project Excellence Award to wielkie wyróżnienie dla Biura Zarządzania Projektami oraz ogromny prestiż dla naszej organizacji. Zwycięstwo pokazuje, że Miasto Wrocław realizuje projekty na najwyższym, konkurencyjnym dla sektora prywatnego poziomie. Sukces ten nie był by możliwy gdyby nie ciężka praca i zaangażowanie całego zespołu. Słowa uznania należą się kierownikowi projektu – Marcinowi Miedzińskiemu – za profesjonalne przeprowadzenie projektu oraz osiągnięcie wyśmienitych efektów. Raport końcowy z oceny projektu będzie doskonałym materiałem do pracy nad dalszym udoskonalaniem funkcjonowania Biura Zarządzania Projektami.
Udział w Nagrodzie pozwolił na profesjonalne porównanie przyjętych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. metod zarządzania projektami z innymi przedsięwzięciami. Potwierdził, że obraliśmy właściwy kierunek i warto się doskonalić w tym obszarze, by nadal zmieniać kolej na dobre. Jesteśmy dumni z miejsca w tak zaszczytnym gronie laureatów Nagrody.
Niezmiernie cieszy nas główna nagroda w ogólnopolskim konkursie IPMA, którą otrzymaliśmy za projekt „wdrożenie do produkcji opla astry piątej generacji”. Szczególnie ważne dla nas jest to, że praca całego zespołu zaangażowanego w projekt została doceniona, a nasze istniejące procesy projektowe zasłużyły na wysokie noty wśród niezależnych asesorów. To również spora motywacja do wysiłku przy następnych projektach, które będziemy wdrażać. Chcemy, żeby doskonałość w projekcie była dewizą firmy GMMP, a współpraca w ramach organizacji IPMA przyczyniała się również do budowania doświadczenia w zarządzaniu projektami i pomagała nam ciągle doskonalić ten proces.
Wystartowaliśmy w konkursie IPMA na najlepiej zarządzany projekt pierwszy raz. Dokumenty, które były wymagane do złożenia wniosku aplikacyjnego pokazywały wyraźnie nasz cały proces decyzyjny- w dobrych, ale też i w błędnych decyzjach. Remont Mostu Łazienkowskiego – który dla nas był sukcesem organizacyjnym wcale nie musiał znaleźć się w gronie nagrodzonych firm. Tym większe było nasze zaskoczenie, że fachowcy w tej branży docenili nasz sukces. Do ostatniej chwili nie byliśmy pewni wygranej. Startując w kolejnej edycji konkursu będziemy chcieli pokazać, ze nasza wygrana nie była przypadkowa, ale jest wynikiem stałych udoskonaleń naszej organizacji pracy.
Wygraliśmy! Niesamowite uczucie, satysfakcja i poczucie wykonania dobrej roboty. Zwycięstwo w Konkursie Polish Project Excellence Award i tytuł “Najlepiej zarządzanego Projektu w Polsce w roku 2015” to sukces całego zespołu projektowego i wszystkich, którzy nas wspierali w całej Grupie Nowy Styl. Wyróżnienie jest bardzo prestiżowe, ocena projektów przeprowadzana obiektywnie i na bardzo wysokim poziomie przez wykwalifikowanych Asesorów – to wszystko sprawia, że pękamy z dumy, że to właśnie my otrzymaliśmy to wyróznienie. Nagroda ta jest potwierdzeniem dojrzałości projektowej naszej organizacji.
Zwycięstwo w Konkursie Polish Project Excellence Award i przyznanie tytułu Najlepiej zarządzanego projektu w Polsce w roku 2014 to ogromny sukces całego zespołu projektowego ProXXI i wszystkich osób, które wspierały wdrożenie projektu w Provident Polska. Jestem dumny z tego prestiżowego wyróżnienia. Wykorzystanie modelu Project Excellence do oceny projektu, pozwalającego na ocenę szeroko rozumianych rezultatów oraz samego procesu zarządzania projektem potwierdziło doskonałą realizację przedsięwzięcia. Niewątpliwie sukces ProXXI to efekt niesamowitego zaangażowania całej grupy projektowej Providenta oraz wykorzystanie najlepszych praktyk w zarządzaniu projektami.
Nagroda Polish Project Excellence Award to ogromny sukces całego Zespołu projektowego, Grupy Allegro, a także mój osobisty. To wyróżnienie utwierdza mnie w przekonaniu, że na doskonałość w projektach składa się wiele elementów, nie zawsze oczywistych, oraz że warto pracować nad dojrzałością projektową w organizacji.
Nagroda IPMA to bardzo duże wyróżnienie dla zespołu projektowego, a także dla wszystkich osób związanych z projektami w Grupie Allegro. Pokazuje nam, że praca na rzecz doskonalenia i profesjonalnego zarządzania projektami daje efekty. Uzyskana dojrzałość projektowa pozwala nam na bycie liderem w branży. Jestem bardzo dumny z nagrody, która daje nam także porównanie przez niezależne grono asesorów do innych branż.
Cenię sobie tę nagrodę, dlatego że proces ewaluacji jest prowadzony na bardzo wysokim poziomie i w oparciu o bardzo zaawansowane kryteria.
Dojście do finału w Konkursie w 2010 r. oraz zwycięstwo w 2011 było dla mojej osoby, a przede wszystkim mojego Zespołu, ogromnym zaszczytem. Sukcesy te utwierdziły mnie w przekonaniu, że zadania, które wykonujemy są realizowane z najwyższą starannością i są odpowiednio doceniane przez innych.
Nagroda w Konkursie IPMA utwierdziła mnie w przekonaniu, że sprawy dotyczące obszaru zarządzania projektami w Orange Polska idą w dobrym, wyznaczonym wcześniej kierunku. Jest to bardzo prestiżowa i ceniona nagroda, dlatego jestem niezwykle dumny, że dotarliśmy w konkursie tak daleko.
Zwycięstwo w konkursie PPEA dla PTK Centertel za projekt FastTrack PTK to ogromny sukces całego Zespołu. Jestem z tego wyróżnienia niezwykle dumny. To dla mnie wielki zaszczyt i zachęta do dalszej pracy na rzecz Orange Polska.
Zdobycie Nagrody PE Award przyznawanej przez SPMP wzmocniło przekaz, iż Amway jest liderem w zastosowaniu nowoczesnych narzędzi biznesowych w sprzedaży bezpośredniej.
Kontakt
Sylwia Skonecka
Dyrektor ds. rozwoju
tel: +48 662 051 772
e-mail: sylwia.skonecka@ipma.pl
ppea@ipma.pl